Про пивоварню
Загальні відомості
В самому серці пивоварного району нашого міста розташувалася «Новобаварська Пивоварня». Головні особливості нашого пива — застосування натуральної сировини і старовинних рецептур чеських і німецьких шкіл пивоваріння.
«Новобаварська Пивоварня» виробляє пиво «чеського», «німецького», «бельгійського» типів, щільністю 8%, 10%, 12%, 13,5%. Це світле пиво класичних сортів – лагер, Пілснер і ель.
Під маркою «Новабаварська Пивоварня» випускається три популярні сорти пива:
Світле, нефільтроване, непастеризоване пиво з вмістом алкоголю 3,4% і щільністю початкового сусла 12%. Аромат зі складним букетом солоду і благородного жатецького хмелю. Яскраво виражена гірчинка. Іскристе, складне, округлене, але при цьому освіжаюче пиво з насиченим структурою і Мерехтливий золотим відтінком.
Світле, нефільтроване, непастеризоване пиво з вмістом алкоголю 2,7% і щільністю початкового сусла 10%. Золотистого кольору з приємною помірною хмелевою гіркотою. Для приготування використовується світлий тип солоду, ароматичний і гіркий сорт хмелю з Німеччини. Приготовлено за класичним рецептом чеської школи пивоваріння. Це пиво поєднує м’який насичений смак пільзенського світлого солоду і виражений хмільний аромат.
Пшеничне, світле, нефільтроване, непастеризоване пиво з вмістом алкоголю 3,5% і щільністю початкового сусла 12%.
Елі в бельгійському стилі часто бліді і мутні на вигляд через те, що не використовується фільтрація, а також з-за високого рівня вмісту пшениці або пшеничного солоду, а іноді і вівса, яке використовується в заторі. Бельгійський Ель приправляється коріандром, апельсиновою цедрою і іншими спеціями або травами.
З інтерв’ю з директором пивоварні Олексієм Корніловим
— Скажіть, Олексій, чому захотілося відроджувати старий бренд, а не створювати новий?
— В першу чергу, як не дивно — географія — прив’язка безпосередньо до місця, де з незапам’ятних часів майстри варили пиво. Місце вони вибирали не випадково. Майстри-пивовари визнавали, що наші джерела артезіанський води за смаком схожі на аналогічні джерела в Баварії.
Я народився в Харкові на Холодній горі. Все, що було тут, близьке мені по духу. «Новобаварське пиво» якраз з таких елементів. Пивоварня була відома по всій Російській імперії, дала ім’я цілому району міста. Захотілося відродити добре ім’я пивоварні, коріння якої сягають в далеке минуле нашого міста.
– Філософія бренду — що лежить в основі?
У 19 столітті пиво варилося без використання фільтрів. Пиво було живим апріорі. Ми хочемо за допомогою сучасних технологій забезпечити якість, яке було прийнято ще 100 років тому.
«Новобаварська пивоварня» варить живе пиво для масового споживання. Відмінність масового пляшкового пива (Рогань, Оболонь) від «Новобаварське» — рецептура і сировину.
У нас не великi розмiри. У нашого покупця немає потреби чекати, коли пиво пройде стадії розливу і доставки на склади. Наше живе пиво мине всі неприємності пов’язані з транспортуванням та зберіганням. Любителі пива можуть прийти в гості на пивоварню, побачити як вариться пиво, зрозуміти, що відбувається з сировиною і продегустувати результат.
– Очікувані сорти?
В першу чергу будемо виробляти популярні сорти.
Лагера — 70% — будуть приготовлені на основі німецького, чеського, українського солоду, із застосуванням іноземних штамів дріжджів. А так же із застосуванням німецького, чеського та український хміль. Відмінності будуть в купажі солодов.
– Хто наш покупець?
Любитель пива, для якого якість і смакові характеристики пива в пріоритеті.
Харчова цінність і смакові якості відповідають вимогам національних і міжнародних стандартів якості. «Новобаварська Пивоварня» є екологічно чистих і безвідходних виробництвом. Технологічне обладнання та апарати виготовлені з харчових марок нержавіючої сталі.
Наша пивоварня пройшла атестацію виробництва. Отримала необхідні ліцензії, що підтверджує стандарти якості, які пред’являють до пива його любителі.